LiveZilla Live Chat Software
BİZ SİZİ ARAYALIM

444 35 46 (444 EKİN)

Nasıl Ulaşırsınız?

EŞANJÖR SERVİS

Servis Genel Bilgilendirme

Kireçlenme

Yalnızca Plakalı Eşanjörlerin değil, boruların, vanaların hatta bütün tesisat elemanlarının en büyük düşmanı kireçlenmedir.

Ülkemizde hemen hemen her yerde sular sert ve kireçlidir. Kireçlenmeye karşı her geçen gün yeni çözümler aranmakta ve bu problemin önüne geçilmeye çalışılmaktadır fakat gerek elektromanyetik aparatlar gerekse kimyasallar henüz tam olarak bu problemin önüne geçememiştir. Plakalı Eşanjörlerde akışkan sıcaklıkları sürekli değişken olduğundan ve akış kanalları diğer tesisat elemanlarına göre daha dar olduğundan kireçlenmenin etkisi daha çabuk ve daha etkili bir biçimde ortaya çıkar.

Plakalı eşanjörlerde kireçlenmenin etkileri:

  • Akış kanallarının daralması
  • Basınç kayıplarının artması
  • Isı transferinin azalması

 

Kireç, diğer kirlenme şekillerine göre temizlenmesi en zor olan kirlenme tipidir. Kireç molekülleri ilk tutunmadan sonra üst üste birikerek çok hızlı bir şekilde artmaya devam eder. Kireç miktarı arttıkça kireçlenme miktarı da artacaktır. Kireçlenme probleminde en etkili çözüm yolu eşanjörün tamamen sökülerek plakaların ayrı ayrı kireç çözücü özel kimyasallar ile temizlenip eşanjörün tekrar montajlanmasıdır.

Ekin Endüstriyelin konusunda uzman servis ekibi, kireçlenme sorularınızda ister yerinde, ister Ekin Endüstriyel'in tam donanımlı servis alanında özel kireç çözücü kimyasallar kullanarak eşanjörünüzün ilk günkü performansına ulaşmasını sağlar.


Ekin Endüstriyel Isıtma ve Soğutma Sanayi Ltd.Şti. © Copyright 2014 .
DES Sanayi Sitesi 107. Sokak B14 Blok No:2 Ümraniye İstanbul  TELEFON : +0850 811 04 18