LiveZilla Live Chat Software
BİZ SİZİ ARAYALIM

444 35 46 (444 EKİN)

Nasıl Ulaşırsınız?

PLAKALI EŞANJÖR

Plakalı Eşanjör Teknolojisi

Plakalı Eşanjör pazarının yükselen değeri olan MIT Plakalı Isı Eşanjörleri asıl gücünü arkasında her zaman kendisini destekleyen tasarım ekibinden almaktadır.

Bütün teknolojilerin sıradanlaştığı Plakalı Eşanjör pazarına hala yapılabilecek yeniliklerin olduğunu kanıtlayan Ekin Endüstriyel tasarım ekibi gün geçtikçe yeni çalışmalarla karşınızda olmaya devam edecektir.

Yeni 3 kanallı conta sistemi ile daha fazla performans;

3 lü Esnek Basma Kanalları: standart contalardaki düzlemsel basma yüzeyinin aksine simetrik üç farklı basma yüzeyi sayesinde kalıcı deformasyonun ana conta gövdesi üzerinde oluşmasının önüne geçilmektedir. Kanalcıkların üzerinde oluşan deformasyon, kanalcıkların elastikiyeti sayesinde kalıcılık oranı düşük deformasyon şeklinde oluşmaktadır. Bu sayede eşanjörler defalarca kez bakıma alınmasına rağmen contaların değiştirilmesine gerek kalmamaktadır.

İnce Kesitli Basma Yüzeyi: Plakalı eşanjörlerde, standart contalarda bir önceki plakaya basan yüzeyler kalın kesitlidir. İnce kesitli basma yüzeyi, contaların üst yüzeylerinin conta ana gövdesinden V şeklinde ayrılarak ön plakaya dar kesit ile basarak yüzeyde genişlemesine sebep olmakta ve bu sayede basınç dalgalanmalarında daha yüksek dayanım göstermesini sağlamaktadır.

Renkli Kulakçık: Bütün Plakalı Eşanjör contalarında malzemesini belirleyen renkler bulunmaktadır. Standart contalarda bu renkler imalat sonrasında conta yüzeyi boyanarak belirlenir. Uzun süre kullanılan bu contalarda akışkanın yıpratması ve dış hava koşulları sebebiyle bu boyalar silinmekte ve belli bir süre sonunda contanın malzemesinin belirlenmesi imkansız hale gelmektedir. MIT Eşanjör contalarında sabitleme kulakçıklarından birisi tamamen renkli malzemeden yapılmaktadır. Bu sayede conta ne kadar yıpranırsa yıpransın malzemesinin ne olduğu her zaman bilinmektedir.


Ekin Endüstriyel Isıtma ve Soğutma Sanayi Ltd.Şti. © Copyright 2014 .
DES Sanayi Sitesi 107. Sokak B14 Blok No:2 Ümraniye İstanbul  TELEFON : +0850 811 04 18