LiveZilla Live Chat Software
BİZ SİZİ ARAYALIM

444 35 46 (444 EKİN)

Nasıl Ulaşırsınız?

PLAKALI EŞANJÖR

Kullanım Alanları

Enerji

Ekin Endüstriyel, plakalı ısı eşanjörleri satışı ile ısıtma - soğutma sektörüne giriş yapmıştır. Yurtdışından ithalatını yapmış olduğu eşanjörler ile adını duyuran Ekin Endüstriyel sektörde hızla ilerleme kaydetmiştir.

Jeotermal Isıtma Sistemleri:
Jeotermal Kaynaklar bakımından zengin olan Türkiye, son enerji krizlerinden sonra bu konudaki yatırımlarına hız vermiştir. Gerek konut ısıtmalarında, gerek kullanım suyu üretiminde kullanılan MIT Plakalı Eşanjörler, sektörde başarısını kanıtlamış ve bu konuda en çok tercih edilen markalar arasına girmiştir.

Isı Enerjisi Geri Kazanım Sistemleri:
Enerjinin gün geçtikçe daha da pahalı olduğu günümüz şartlarında artık ne sanayide nede bireysel kullanımlarda enerjinin boşa harcanmasına tahammül kalmamıştır. Sanayi kuruluşlarında enerjiye ayrılan bütçeler son yıllarda %20-%40 oranlarında artmış ve giderler kısmında ilk sıralara oturmuştur. Bütün bu hususlar dikkate alındığında Enerjinin Geri Kazanılması çok önemli bir hal almıştır. MIT Plakalı Eşanjörleri her sisteme uygun geniş plaka ve conta çeşitliliği ile Isı Enerjinizin boşa harcanmasını engeller.

Elektrik Üretim Tesisleri:
Termik santraller elektriğin üretildiği yerler olmanın yanı sıra çok büyük kızgın su kaynaklarıdır. Bu sistemlerde ortaya çıkan kızgın suyun soğutulması için ekstra sistemler kurulup soğutmak için büyük paralar harcanmaktadır. İşte bu noktada MIT Plakalı Eşanjörler devreye girip bu sistemlerde suyun bedava soğutulmasını sağladığı gibi buradan alınan ısı enerjisi ile bir bölgenin tamamen ısıtılmasını sağlar.

Güneş Enerjisi Sistemleri:
Alternatif enerji denilince ilk akla gelen güneş enerjisi sistemleridir. Kullanım sıcak suyu temininde ve konut ısıtmasında bedava enerji sağlayan bu sistemlerde ani su ısıtıcı olarak kullanılan MIT Plakalı Eşanjörleri sistemin daha verimli ve daha güvenli çalışmasını sağlayarak sistemin ömrünü uzatır.


Ekin Endüstriyel Isıtma ve Soğutma Sanayi Ltd.Şti. © Copyright 2014 .
DES Sanayi Sitesi 107. Sokak B14 Blok No:2 Ümraniye İstanbul  TELEFON : +0850 811 04 18