LiveZilla Live Chat Software
BİZ SİZİ ARAYALIM

444 35 46 (444 EKİN)

Nasıl Ulaşırsınız?

PLAKALI EŞANJÖR

Plaka Çeşitleri

Plakalı Eşanjör pazarının yükselen değeri olan MIT Plakalı Isı Eşanjörleri asıl gücünü arkasında her zaman kendisini destekleyen tasarım ekibinden almaktadır.

Standart Plakalar
MIT Plakalı Eşanjörlerde, kullanım sıcak suyu temini, düşük basınçlı buhar uygulamaları, mekan ısıtması gibi standart uygulamalarda kullanılan plakalardır. Özel dağıtım kanalları, ihtiyaca göre dizayn edilebilen geniş ve dar açılı çeşitleri, minimum basınç kayıpları ile maksimum verim alınabilen özel plaka derinlikleri ile bu tür uygulamalarda en doğru çözüm sunmaktadır.

Geniş Aralıklı Plakalar
Bazı uygulamalarda eşanjör içinden geçecek akışkanın içerisinde katı partiküller bulunabilmektedir. Bu uygulamalar için MIT Ekibinin özel olarak dizayn ettiği geniş aralıklı plakalar ile akışkan içinde bulunan partiküller eşanjör içindeki kanallara takılmadan yoluna devam edebilmekte ve eşanjör içindeki kirlenme minimum düzeylerde tutulabilmektedir. Geniş aralıklı dizayn edilen bu plakalar aynı zamanda standart plakalara göre daha kalındır. Bu sayede akışkan içinde bulunması muhtemel olan korozif etmenlere karşı da dayanım artmaktadır. Özellikle tekstil sanayinde atık ısı geri kazanımında optimum verimi sağlamak açısından kullanılmaktadır.

Yarı Kaynaklı Plakalar
Agresif akışkanların ve yüksek sıcaklıkların olduğu bazı uygulamalarda conta ömürleri çok kısa olabilmektedir. Bu yüzden bu uygulamalarda agresif akışkanın olduğu tarafta conta kullanmak yerine iki plakanın birbirine lazer kaynağı ile kaynaklandığı MIT Yarı Kaynaklı Plakalar kullanılması tavsiye edilmektedir. Eşanjörde diğer taraftaki akışkan standart uygulamalardaki gibi contalı yüzeyden geçmektedir. Bu sayede sisteminiz güvende olmakla beraber eşanjöre de kolayca bakım yapılabilir.

Çift Korumalı Plakalar
Proseste kullanılan iki akışkanın kesinlikle birbirine karışmaması gereken durumlarda MIT Çift Korumalı Plakalar sistemin tamamen güvende olmasını sağlar. Bu eşanjörlerde iki plaka birbirine kaynaksız olarak birleştirilmiştir ve bu iki plaka arasında akışkan rahatça akabilmektedir. Herhangi bir kaçak durumunda akışkan diğer akışkana karışamadan bu iki plakanın arasından dışarı sızar ve önceden müdahale edilebilir. Standart contalı eşanjörlere benzerliği sebebiyle kolayca sökülüp temizlenebilir.

Evaparatör Plakaları
MIT Evaparatör teknolojisi endüstriyel akışkan ve kimyasal proseslerdeki konsantrasyon gereklerine yanıt vermek için dizayn edilmiştir. Uzun yıllardan beri oluşan bilgi birikimi ve araştırma faaliyetleri sonucu MIT bu konuda eşsiz çözümler sunabilmektedir. Ürün viskozitesi, ısı karakteristikleri, konsantrasyon, verim ve üretim miktarlarına göre borulu ve plakalı tip ısı eşanjörleri önermektedir. Ayrıca ürün tipi ve ekonomik faktörlere bağlı olarak evaparatör tek geçişli, ısı ve buhar sıkıştırmasız gibi değişik uygulamaları vardır.


Ekin Endüstriyel Isıtma ve Soğutma Sanayi Ltd.Şti. © Copyright 2014 .
DES Sanayi Sitesi 107. Sokak B14 Blok No:2 Ümraniye İstanbul  TELEFON : +0850 811 04 18